Esimene blogipostitus Eikellegimaalt

Blogi ja uudised

Kommenteeri
On aeg jagada meie tegemisi blogi kaudu. Kuna videode monteerimine võtaks nii palju aega ära praegusel kiirel ajal, siis lihtsam on kirjutada. Esialgu. Videod kindlasti tulevad, nagu lubatud! Algselt polnudki midagi nii väga öelda-näidata, aga kui nüüd salvestusi koguneb, siis saab miskit toredat kindlalt kokku meisterdada. Praeguseni oleme Eikellegimaa tegevusi ja fotosid edastanud sotsiaalmeedia kaudu, mille jaoks on selleks väga kasulikud lehed nagu Instagram ja Facebook, mida paljud jälgivad. Klikk tähenduslikust hetkest, väike tekst juurde ja siis vaja vaid metsa künka otsa ronida, et netti leida. Võib- olla see ongi olnud suurim takistus videote mitteedastamisel, et selleks, et miskit netti üles riputada, tuleb vaeva näha esialgu kodus uue programmiga, siis pärast metsa minna ja siis oodata tükk aega, kuni aeglase neti kaudu video siis võib-olla laivi jõuab. Lisaks kõik muud vabandused…

Küll kõik tuleb omal ajal. Praegu läheb enamus ülevaloleku tundidest maja renoveerimise peale, mida oleme lükanud nii palju edasi! Oli ju vaja enne puud istutada, aed luua, maastikku planeerida, kanaaedikuid teha, metsaradu korrastada, sõiduteed ehitada, kaevuasjadega tegeleda, puhata ja mängida… Nüüd on lõpuks aeg maja käes, mis pole olnud nii ahvatlev töö, kuna teada ju on, et kui palkmaja tahad hakata korda tegema, siis ei lõppe probleemid iialgi. No näiteks nüüdseks oleme lõpuks saanud lae korda teha - laelauad alla võtta, need puhastada, lihvida, põhimõtteliselt restaureerida ja tagasi panna, et siis saaks soojustuse lisada. Ja siis - tuleb välja, et korsten on omadega läbi, ja tuleb uus ehitada. Lisaks veel igal pool mingid augud kinni mätsida.. Põrandast rääkimata, mis üldse kunagiseks tulevikutööks jääb. Ei, me teadsime, et tööd on palju, aga noh, alati on ju tore unistada, et kõik käib kuu ajaga ja siis saab alles hakata maaelu nautima! Hetk on ainus, mis meil on, seega tuleb nautida ka neid kõige pikemaid tüütute tööülesannete päevi. Maal elamine, tulebki välja, on töö omaette. Elutöö. Ning selle edukaks toimimiseks on vaja ellu sisse pikkida ka muid ellu tavapäraseid tegevusi nagu mardisanditamine, naabrite juures saunas käimine, Vastseliina tantsuklubis tantsimine, kanatibude võtmine ja nende eest hoolitsemine, kunsti- ja teraapia retiitide tegemine jne jne. Lisaks veel mõned tööotsad siin ja seal, et ellu jääda.

Praegu on meil näiteks jälle uus vabatahtlik Dominik, Tšehhist. Ta tuli meile Workaway programmi kaudu ning jääb esialgu kümneks päevaks. Meil on palju just selliseid asju ära vaja teha, mis on maja tõttu kõrvale jäänud, nagu näiteks, peenarde ettevalmistamine talveks, kanaaia lõpetamine, uue vetsu tegemine, oksahunnikute koristamine ja muu. Igal juhul on kümme asja vaja ära teha, aga samas ka aidata maja renoveerimise juures. Ehk saab Dominik Justinit aidata tööruumi lae allavõtmisel ja kraavide kinnikaevamisel, mis on enne talve hädavajalikud ära teha. Ta on väga lõbus ja huvitav tüüp, 25- aastane ja näeb natuke Justini moodi välja hehe. Eks ole näha, kuidas meil koostöö välja tuleb ning mida kõike me koos ära ei leiuta! Tegime talle toa lauda teisele korrusele, kus me ise pea kuu aega magasime, kanade-kukkede kohal. Koerad-kassid on juba talle suureks sõbraks saanud ja tundub, et talle juba meeldib siin. Varsti edastan uudiseid, kuidas meil kulgeb!


Lisa kommentaar

Email again: